Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanmak

Yandex Toloka Nedir ?

Yandex toloka, özetle ve kolay olarak yandex arama motorunun daha iyi çalışabilmesi için, insanların yapmış oldukları bir çeşit optimizasyon çalışmasıdır diyebiliriz.
Burada kullananların yandex arama motoruna girmiş olduğu kelimeleri ve çıkan sorguları eşleştiriyor, örnek olarak doğru ise doğru, yanlış ise yanlış, yasalara uygun değil ise yasadışı şeklinde etiketliyoruz ve vazife başı karşılığında bizlere 0.01 $ , 0.02 $ benzer biçimde ücret veriliyor.
Bu tutarlar meydana getirilen görevlere gore değişim göstermekle beraber 0.20 $ benzer biçimde sayılara çıkabiliyorlar.

Ilk olarak görevlere erişebilmek için, o görevin eğitimine katılmanız ve sonucunda yüksek bir puan almanız gerekiyor. Bu puan 0-100 arası değişiyor ve çoğu zaman 70 yada 60 altı eğitim puanı alan kullanıcılara vazife gelmiyor.
Bu sebepten dolayı kuralları ve talimatları iyice okumalı, yapılması gerekeni iyice anlamalısınız.
Bu eğitimlerden ne kadar yüksek puan alırsanız, bir o denli da yüksek ücretli görevlere yetişebilme olanağına haiz olmuş olursunuz.

Dikkat edilmesinde yarar var. Bir tek bir tane cep telefonu ile bir tane kullanıcı eşleşebiliyor. Cep telefonu doğrulaması olmadan görevler yapılamıyor. 2. bir hesap açmayı düşünenler bunu göz önüne alsınlar.

Peki Para Kazanabilir Miyim ?

Elbet. 2015 senesiydi. Bir tane 20 $ ve bir tane 10 küsür $ çektiğimi anımsıyorum. Doğal ki o zamanlar cep telefonu doğrulaması yoktu ve 2 tane hesabımla kazancım artıyordu. Şu anda bu çoklu hesap ise mümkün değil görünüyor ve vazife karşılığı verilen ücretler bana birazcık düşmüş benzer biçimde geldi.

Öyleki tahmin ediyorum ki buradan 1 ayda kazanılan parayla bir öğrencinin cep telefonu faturası bir ihtimal ödenebilir. Öyleki devasa yükseklikte kazançlar beklemeyin.

Aslına bakarsan tüm bu uygulamalar, sistemler, anketler sizlere düzgüsel kazançlar vaat etmezler veremezler de. Aksini iddia eden var ise kesinlikle mutluluk zinciri benzer biçimde bir aldatmacadır. Bu mevzuda uyarmak isterim lütfen ayda 1000 $ bundan kazandım benzer biçimde tıklama tuzaklarına aldanıp vaktinizi heba etmeyin.

toloka internetten para kazan
Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir