WordPress’te Yorum Yapanların Mail Adreslerini Toplama

WordPress’te Yorum Yapanların Mail Adreslerini Toplama

WordPress blogunuza gelen yorumlarda ziyaretçiler mail adreslerini girerek yorum yapıyorlar. Ziyaretçilerin mail adreslerini toplayan bir eklenti keşfettim bende.

Bu eklenti blogunuzu ziyaret eden kullananların mail adreslerini topluyor. Sıralama şeklinde size sunuyor. Şu demek oluyor ki bunu da mı dediğinizi duyar gibiyim. Evet bunu da yapmışlar. Bende eklentiler kısmın da gezerken farkına vardım. Iyi mi çalışıyor mu acaba diye denediğimde çalıştığının farkına vardım. Ve sizinle paylaşmak istedim.

Mail Adreslerini Öğrenmek

Peki mail adreslerini öğrenmek ne işe yarayacak ? Aslen bir oldukça işe yarayabilir. Şu sebeple sitenize yorum bırakan kullanıcılar sitenize en ilgili kullanıcılardır. Bu kullanıcılara siteniz de yeni bir gösterim paylaştığınız da ya da e tecim sitesi olduğunuzu varsayarsak yeni bir kampanya da mail adresi ile data vermek site trafiğinizi mühim seviyede arttıracaktır. Burada karşımıza Lead Kampanyası çıkıyor.

Lead Kampanyası (Lead Generation) Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Size ilgi duyan potansiyel müşterileri elde etmeye Lead Generation adı verilir.

Bir pazarlama ürünleriniz var. Bu ürünleri potansiyel müşterilerinize broşür, mail ya da kampanyalar ile haber veriyorsunuz. Müşteriler kampanyanızdan haberdar oluyor ve sitenize yeniden geliyorlar. Şu sebeple esasen bir ilgileri var.

Mail adresleri ile kampanya göndererek ilgiyi daha oldukça fazlalaştırabilirsiniz.

WordPress Export Emails Eklentisi

İşte bu eklentide size mail adreslerini biriktirerek potansiyel ziyaretçilerinizi siteye çekmeniz de bir nevi destek oluyor. Eklentiyi indirmek ve oluşturmak oldukça kolay.

WordPress’te Eklenti Iyi mi Kurulur ?

Bu mevzuyu burada uzun uzadıya anlatamayacağımdan sizin için en ince ayrıntısına kadar hazırladığım WordPress’te Eklenti Nasıl Kurulur ? adlı yazımı okuyarak bu eklentiyi blogunuza kolayca kurabilirsiniz.

WordPress Export Emails Eklentisinden Bir Görüntü

   Kullanıcılara ilişkin mail adresleri.

  2   Siteye yorum yapanların mail adresleri.

Eklenti arama kısmına WordPress Export Emails yazarak bu eklentiyi kolayca edinebilirsiniz.


Etiketler : E Mail Adreslerini Bulma, Lead Generation, Lead Kampanyası, Sitenize Sık Gelen Kişilerin Mail Adresleri, WordPress, WordPress Eklentileri, WordPress Export Emails Eklentisi, Yorum, Yorum Yapan Kullanıcıların email adreslerini öğrenme, Yorum Yazanların E-Postaları


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir