WordPress’te yazıya ait etiketleri göstermek

WordPress’te yazıya ait etiketleri göstermek

İlk olarak WordPress 2.3 ile beraber gelmiştir bu özellik. Bu sürüm ve sonraki sürümlerde etken olarak kullanılmaya başlamış olan bu tema fonksiyonu bir yazıya ilişik etiketleri gösterir. Eğer yazıyla ilişkili etiket yoksa, yazının ilişik olduğu kategori gösterilir. Bu fonksiyon The Loop içinde kullanılmalıdır. Bildiğiniz benzer biçimde Google, Yandex, Bing ve benzeri arama motorları sitelerimizi indexler iken bir tek sayfa kaynağımızı görmektedirler. Dolayısı ile bu doğrultuda, bizlerin sitemizde yer edinen tüm bağlantıları sorunsuz bir halde arama motorlarına göstermesi ve indexlenmesini sağlamak açısından büyük yarar sağlamaktadır.

Bunlardan en önemlisi de, şüphesiz yazılarımıza eklediğimiz etiketlerdir. Etiketler, aynı görsel aramalarda da olduğu benzer biçimde büyük seviyede ziyaretçi sayısını arttırabilecek en mühim unsurların önderlik yapar. Bu yüzden de yazılarımıza ilişik etiketleri, yazılarımızın içinde göstermek indexlenme açısından büyük bir seviyede yarar sağlamaktadır. Aşağıda verdiğim kod vasıtası ile de yazılarınıza ilişik etiketleri, ilgili yazılarınız içinde izah edebilirsiniz.

Aşağıdaki kodu temanıza ilişik “single” adlı dosyanızda, etiketleri göstermek istediğiniz kısma ekleyebilirsiniz.

Unutmadan hatırlatayım etiketlerinizin aşırı derecede fazla olmamasına dikkat ederseniz, arama motorlarının gözünde daha iyi konumlara gelebilirsiniz. Yazılarınıza averaj 5-10 civarı örneksiz etiket eklemeniz fazlası ile kafi olacaktır. Sakın ola fazla indexlensin diye etiket sayınızı abartmayın. Hele ki mevzuyla alakasız etiketleri seçmeyin. Bu sizin sitenize faydadan fazlaca zarar sağlar. Siteniz spam site olarak algılanmasına neden olur. Her şeyde olduğu benzer biçimde bunda da kararınca yapmanız size yararlı olandır.


Etiketler : Etiket, Kod, Tag, WordPress, WordPress Etiketleri, WordPresste Yazıya Ait Etiketleri Gösterme


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir