WordPress’te yazı tarihini gösterme

WordPress’te yazı tarihini gösterme

WordPress kullanan bir fazlaca arkadaşın bilmiş olduğu şeklinde tema seçeneği çoktur. Fakat en sinir bozucu şey tüm istediklerinizin hepsini bir arada bulamazsınız. Birinde öne çıkarılmış görsel özelliği vardır responsive (ekran çözünürlüğüne gore değişen tema özelliği) özelliği bulunmaz, diğerinde seo puanı fazlaca yüksektir gözünüze hoş gelmez, temayı fazlaca beğenirsiniz bu seferde tema fazlaca yavaş açılır. Benzer biçimde şeklinde daha bir fazlaca sıralayabileceğim hoş olmayan şeyler olabilir. Aynı telefon alırken ki şeklinde her özelliği bir arada bulmanız imkansızdır. O şekilde bir şey olsa hepimiz onu tercih ederdi dimi?

İşte bu yüzden artık gözümüze hoş gelen temayı seçip istediğimiz özellikleri tek tek kendimiz eklemeliyiz. Ya da sıfırdan kendi istediğimiz şeklinde tema yazmalıyız. Doğal olarak bu kodlama bilgisi kafi düzeyde olmayan dostlar için geçerli olmayan bir durum. Fakat bir kaç temada kodları inceleyerek neyin iyi mi yapıldığını yavaş yavaş öğrenebilirler doğal olarak ki.

Temamız da eğer tarih gösterme özelliği yok ise yazılarımızın hangi tarihte yazıldığını okuyucularımıza göstermek için kullanacağımız koddan bahsedeceğim bugün.

WordPress sitenizde yazınızın detayında yada arşiv sayfanızda yazının tarihini göstermek istiyorsanız the_date() fonksiyonunu kullanarak izah edebilirsiniz.

 

Bu fonksiyon 4 parametreden oluşuyor.

  • Format
  • Tarihten ilkin ekrana yazdırılacak HTML
  • Tarihten sonrasında ekrana yazdırılacak HTML
  • True / False parametreleri

Get the date fonksiyonu

Get the date fonksiyonunun kullanımı oldukça kolay ve kolaydır. Altta verdiğim kodu kullanarak ekrana yazının tarihini yazdırabilirsiniz.

Ek olarak öteki alternatif ise aşağıdaki kodu kullanarak yazının kaç gün ilkin yayınlandığını da ekranda izah edebilirsiniz. Bu kodu azca sitede görürsünüz tercih edenlerde de oldukça hoş bir seçenek oluyor bence.

Artık kodları yazınıza yerleştirmek size kalmış bir şey. Style dosyanız da güzel bir kodlamayla oldukça kullanışlı ve heybetli bir halde makalenizin paylaşılmış olduğu zamanı belirtebilirsiniz.


Etiketler : Date, Gösterme, Tarih, Tarih Gösterme Kodu, WordPress, WordPress Konularında Yazının Tarihini Gösterme, WordPresste Yazı Tarihini Gösterme


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir