WordPress’te Kategoriye Göre İçerik Listelemek

WordPress’te Kategoriye Göre İçerik Listelemek

WordPress kullanıcıları bilir WordPress kullanmak ayrıcalıktır. İsteğiniz şeklinde temanız da oynama yapabilirsiniz. Özgürsünüzdür. Blogger da kodlarla oynayarak istediğinizi yapabilirsiniz fakat WordPress kraldır. WordPress her yönden daha zengindir. Hayal edin ve kodlayın mantığı ile çalışır. Bu da WordPress’i en oldukça kullanılan web içerik yönetim sistemi yapar.

WordPress’te içeriklerimizi çekeceğiz. Çekerken de istediğimiz kategorileri listeleyeceğiz.

 

Bu özellik query_post olarak da bilinir. WordPress ana döngüsünü değiştirmeye yarar. Bu özellik ile kendinize hususi döngü oluşturabilirsiniz. Örnek olarak ana sayfa da ki yazılarınızı oldukça okunandan azca okunana doğru sıralayabilceğiniz şeklinde istediğiniz kategorileri istediğiniz sayıda sıralayabilirsiniz.


//buradan itibaren sizin kodlarınız

//buradan itibaren sizin kodlarınız

Üstte verdiğim kod satırlarında genel kullanımı göstermeye çalıştır. Bu kodda zekican.netkategoriadi yazan bölümde web sitenizde yer edinen kategorilerinizden birini girerek o kategori adı altında ki yazılarınızı listeleyebilirsiniz.

Bu kodları incelediğimiz de:

 category_name    ile hangi kategoride ki yazıları listelemek istediğimizi belirtiyoruz.

 Mesela:  categorty_name=genel  >>> Genel adı altında ki kategoride yazdığımız mevzularımız listelenecek. Sonrasın da yer edinen post_per_page=5  kodu ise kaç tane yazının arka arkaya listeleneceği söylüyor. Burada 5 tane listelenecek. Bu beş tanenin bir tanesini başka kategori öteki dört tanesini başka kategori olarak listelemek için göstermek istediğimiz kategorilerimizi virgül ile ayırarak yazabiliriz.

 Örnek Kullanım: 

Kategorilerimizi listeledik. Üç tane kategori seçtik. Siberteknoloji, Web ve Proje kategorilerinden. 7 tane yazımız yayınlanacak.
Bu şekilde istediğimiz başka bir sayfa da istediğimiz kategoride ki yazılarımızı listeleyebiliriz.
posts_per_page=   Kaç tane içerik listeleyeceğimizi burada belirtiyoruz. Sayı kıymeti veriyoruz.

Bu kod ile içerik başlığımızı çekiyoruz. Öteki kod olan

kodu ile içerik özetini yazdırıyoruz.

Kod betiğimizi de son olarak bu kodlarla bitiriyoruz.


Etiketler : Belirli Bir Kategoriyi Listeleme, Kategori Listeleme, WordPress İstediğimiz Kategoriyi Listelemek, WordPress Kategori Listeleme, WordPress Kategoriler


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir