WordPress Yorumlarda Onaylı Hesapların Yanına Tik Koyma

WordPress Yorumlarda Onaylı Hesapların Yanına Tik Koyma

WordPress kullanıcıları öteki web günlüklerinde yorum yaparken fark etmişlerdir. Bazı yorum bölümlerinde o sitenin yazarlarının yorum adlarının yanında onaylı hesap bulunduğunu gösteren  Mavi Tik      işareti bulunmaktadır.  Bu ” Tik ” işareti yorum kısmına daha orijinal bir hava katmaktadır. Bunun için eklenti kullananlar var fakat rahat bir kodla bunun iyi mi yapabileceğinizden bahsedeceğim.

 Dip Not:   Bu tik işaretini eklenti ile meydana getiren dostlar var. Fakat ne kadar eklenti kullanırsanız o denli fazlaca dışarıdan çağrılan dosya sayısı artacağından dolayı, siteniz yavaşlayıp ağırlaşmaya başlayacaktır. Bu benzer biçimde rahat özellikleri kodlama ile yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ne hayata geçirmeye çalışıyorum onu göstereyim Biçim A da. 

Biçim A

     Yazar adım  ” Zeki Can ” onun yanında ki      işaretini  kod kullanarak iyi mi temamıza entegre edeceğimize geçelim şimdi.

 Dip Not:  Bu işleme Blog Yazarının Yorumunun Yanına Rozet Koymada denmektedir. Aynı şeyden bahsediyorum.

 1   Tema Panelinden Görünüm kısmına tıklayın. Karşınıza Temalar, Özelleştir, Bileşenler, Menüler ve Düzenleyici seçenekleri açılacaktır.

 2   Oluşturulan menüde Özelleştir seçeneğini tıklayın. Altta ki resimde ki benzer biçimde temayı özelleştirmeniz  için ayar ekranı karşınıza gelecektir.

 3   Özelleştir menüsünden Temanın ayarlarına ulaşmaktayız. Bu seçeneklerin en altında Ek CSS seçeneğine tıklayın. Bu seçenekle sitemizin temasının style.css dosyasına aslen başka yoldam kodları ekleyeceğiz. Öteki eski kodların üstüne yazılacak bu kodlar. Bu özellik WordPress’in son sürümlerinde bizlere sunuldu. WordPress sürümünüzün güncel olduğundan güvenilir olun.

 Dip Not:   Bazı temalar da özelleştirme imkanı kısıtlıdır. Eğer sizin temanız da Ek CSS özelliği bulunmuyorsa okumaya devam edin. Öteki yöntemle de kodu direk style.css dosyanıza iyi mi eklenmiş olur onu da göstereceğim.

 4   Ek CSS alanı kod eklemek için açıldı. Altta yer edinen kodu bu alana kopyalayıp yapıştırın.

.bypostauthor .comment-author{ 
  color: #03a9f4; 
}

.bypostauthor .comment-author:after {
  content: '2713';
  display: inline-block;
  background: #03a9f4;
  color: #fff;
  font-weight: 600;
  text-align: center;
  font-size: 11px;
  width: 15px;
  height: 15px;
  margin-left: 3px;
  position: relative;
  top: -2px;
  border-radius: 50%;
}

 Dip Not:   Bu kodda yer edinen Class‘lar (bypostauthor ve comment-author) WordPress yorum alanında kullanılan varsayılan kodlardır. Eğer sizin temanın WordPress varsayılan kodlar üstünde temiz bir kodlamaya haiz değilse netice alamayacaksınız. Varsayılan kodlarla temiz bir yazılım yapılmadıysa kullandığınız temanın yazar classlarını öğrenmeniz ve ona nazaran classları güncellemeniz gerekmektedir.

 5   Kodu ilgili alana yapıştırdıktan sonrasında sağ üstte yer edinen  Yayımla   butonuna tıklayın.

 Dip Not:   Eğer ki siteniz de Font Awesome  ikon arşivi yüklüyse alttaki kod ile de    işaretini ekleyebilirsiniz.

.bypostauthor .comment-author{ 
  color: #03a9f4; 
}

.bypostauthor .comment-author:after{
  content: 'f058';
  font-family: FontAwesome;
  display:inline-block;
  margin-left: 3px;
  color: #03a9f4;
}

 6   Netice olarak istediğimiz   işaretine kavuşmuş olduk.

 

 ⊗Ek CSS Kullanmadan Style.css Dosyası ile Tik İşareti Koymak 

Bunun için daha önceki yazılarım da bahsettiğim  FileZilla ile Sunucuya Bağlanmayı öğrenmiş olmanız gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız da iki dakika da öğrenebilirsiniz. Verdiğim linkten sunucuya bağladıysanız devam edelim.

 1   İlk olarak FileZilla programı ile sunucu içinde ki dosyalarda public_html dosyasının içine girin. Sonrasın da wp-content dosyasını açın. Bu dosyanın içinden de temalarımızın yer almış olduğu themes klasörünün içine girin. Temalarınız bu klasör içerisin de yer almıştır. Şuan kullandığınız temanın içine girin.

 ⊗    public_html >>> wp-content >>> themes >>>  Tema İsmi >>>  style.css 

 2   Tema klasörünün içinde tema özelliklerine nazaran dosyalar yer almıştır. Fakat her temada yoldam dosyalarının yer almış olduğu .css uzantılı style.css dosyası bulunmaktadır. Sitenin makyajı aslen bu dosya içinde yer almıştır. Bu dosyanın yedeğini alıp bilgisayarınız da açın. Ve  style.css dosyasında yer edinen içeriğin en alt kısmına,  üstte verdiğim kodu (  4  Nurama )yapıştırıp kaydedip FTP yardımı ile yeniden aynı yere (Tema isminizin yer almış olduğu klasörün içine) yapıştırın.

 Dip Not:   Devamlı ki benzer biçimde sunucu dosyalarınız da düzenleme yapmadan ilkin yedek almayı ihmal etmeyin! Kolay bir yedek her hangi bir sorun da kolayca geri gelmeye yarayacaktır ihmal etmeyin. Yedek söylediğim şey ise en basitinden üstünde oynama yapacağınız klasörü ilkin bilgisayarınıza atarak kopyalamanız sonrasında başka kopyanın üstünde değişim yapmanızdır.

 

Blogger alt yapısına haiz bir bloggersanız  ve yorumlarınızda üstte ki benzer biçimde Onaylı Hesapların Yanında Tik İşareti oluşturmak istiyorsanız ” Blogger da  Onaylı Yorumların Yanında Tik İşareti Koyma ” adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim.


Etiketler : Mavi Tik Koyma, Onaylı Hesap Yapmak, WordPress Onaylı Hesap Tiki Koymak, WordPress Onaylı Yazar, WordPress Onaylı Yazar Tik İşareti Koyma, WordPress Tik Koyma, WordPress Yorum Bölümünde Yazar Adının Yanına Onaylı Tik İşareti Koymak, WordPress Yorum Kutusunda Yazar Adının Yanına Tik Koyma, Yazar Adının Yanına Onay Tiki Koyma, Yorum Bölümünde Blog Yazarının Yanına Rozet Koyma


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir