WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress dünyada en oldukca kullanılan blog sistemlerinden biridir, yapısı itibariyle tamamen açık kodlarla yazılmış ve  ücretsiz bir şekilde dağıtılmaktadır. Bu özelliği onu ön plana çıkarmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik ilave ederek doğrusu bloglamaya başlayarak web dünyasında yer edinebilirsiniz.

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress kullanıcılarına kullanımı kolay paneli ve birçok kaynak websiteleri yardımıyla isteğiniz doğrultuda, güvenli bir halde internet sayfası hazırlanmasını sağlar. WordPress ile kişisel kendi blogunuzu oluşturabilir, yazdığınız makalelerinizi, duygu ve düşüncelerinizi web ortamındaki tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

WordPress İle Ne Tür Siteler Açılabilir?

WordPress diyince akla blog sistemi gelir. Fakat WordPress sisteminin güzel yanlarından biride gelişmeye açık yapısıdır. Ve bu gelişmeler yardımıyla bir tek blog sistemi değil WordPress alt yapısıyla şuan tecim sitelerinden toplumsal ağ sitelerine bir oldukca kategoride internet sayfası oluşturmak mümkün hale gelmiştir. Bu nedenlerden dolayı bir internet sayfası oluşturmak istiyorsanız WordPress ile istediğinize ulaşmak sizin hayal gücünüze bağlıdır. Gelişmeye ve geliştirilmeye daima açıktır.

WordPress gerek eklentileri olsun gerek sorunlara bulunan cevaplar olsun oldukça geniş bir kaynağa haizdir. Bir oldukca dilde fan sitelerinden sorunlara çözüm siteleri ve webmaster forumlarında ki hususi bölümleriyle istediğiniz kaynaklara ve bilgiye ulaşılması kolay bir sistemdir.

WordPress sisteminin Türkiye internet sayfasını kullanarak wordpress son sürümüne haiz olabilirsiniz. Açık kaynak kodlu ve parasız bir sistemdir. Burdan WordPress Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler : Ne İşe Yarar?, Nedir?, WordPress, WordPress Blog Nasıl Açılır?, WordPress Temaları


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir