WordPress Kategori ID Öğrenme

WordPress Kategori ID Öğrenme

WordPress kullanıcıları içeriklerini istedikleri şeklinde özelleştirebilir. Kategori bölümünü özelleştirmek için bir oldukça yöntem vardır.

Kategori ID ile istediğimiz kategoriyi belirleyebiliriz.

Bir oldukça yeni nesil tema da göstermek istediğiniz yazılar için Kategori ID kısmına istediğiniz kategorinin id numarasını yazın diye bir ibare bulunur. Bunu öğrenmek için ne yapmalıyız ona değineceğim hızlıca.

   Kategori ID Öğrenme 

WordPress yönetim panelinizde oturumu açın.

Admin panelinizden  Yazılar  Kısmına tıklayarak       Kategoriler  bölümünü açın.

Bu kısmı açtıktan sonrasında kategorilerimizin alt alta alfabetik sıra ile listelendiğini görmüş olacaksınız.

 3   Kategori id’sini öğrenmek istediğiniz kategorinin üstüne geldiğinizde sol alt köşede bağlantı belirecektir. Burayo göremeyebilirsiniz. Aynı bağlantı  Düzenle  diyerek tıkladığınız da URL kısmınız da belirecektir.

Düzenle diyerek de URL kısmında çıkan adreste category id bulabiliriz.

 4   WordPress’te Android adlı kategoriye ilişik id  2 olarak bulunmuştur. İki şekilde bulduk. İstersek üstüne geldiğimizde altta yer aldı. Diğeri de Düzenle dedik ve URL kısmını inceledik. Category&tag_ID=2  olan yeri bulduk ve id numaramızı 2 olarak tespit etmiş bulunduk.

Üstteki resimde de görüldüğü şeklinde ID numaramız 2 (iki) dir.


Etiketler : ID, Kategori, numarası, öğrenme, WordPress, WordPress Kategori ID, WordPress Kategori ID bulma, WordPress Kategori ID öğrenme, WordPress Kategori ID resimli anlatım


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir