WordPress Eski Yazı Editörü

WordPress Eski Yazı Editörü

WordPress’e son güncelleme ile yazı editöründe devrim yarattı. WordPress kullanıcılarının bazıları bu yeni özelliği oldukça beğense de uzun süredir kullananlar için alışması süre alacağa benziyor. Bu Editörü beğenmeyenler ve eski editöre dönmek isteyen kullanıcılar Klasik Yazı Editörüne dönüş yapabilirler. Bunun için yapması gerekenlere değineceğim.

Eklenti ile Klasik Yazı Editörüne Dönme

Kolay ve kullanışlı bir eklenti ile eski editöre anında dönebilirsiniz. Bu eklenti parasızdır.

Eklentiler kısmına gelin ve Klasik Düzenleyici    ya da “Classic Editor” şeklinde arama yapın. Karşınıza çıkan eklentilerden bir milyonun üstünde kurulumu olan ” Klasik Düzenleyici ” adlı eklentiyi Derhal Yükle diyerek yükleyin. Editörünüz eski haline dönmüş olacak. Eğer eklenti iyi mi yüklenir ve bulunur mevzusuna uzaksanız alttaki mevzu tam size bakılırsa.

WordPress Eklenti Kurulumu

 1   WordPress Admin panelinize giriş yapın. Eklentilerin bulunmuş olduğu bölüm olan Eklentiler seçeneğine tıklayın.

 2   Oluşturulan içeriklerden Yeni Ekle‘yi seçin.

 3   Yeni eklentilerin bulunmuş olduğu penceremiz açıldı. Bu pencerede eklenti aramak için sağ üstte bulunan kutucuğa aradığınız eklentinin adını yazın. Biz Klasik Düzenleyici arayacağımızdan  ” Classic Editor ” diyerek aradık. Aslına bakarsan eklentinin Türkçe adı da kayıtlıymış. Klasik Düzenleyici ilk sırada çıktı.

 4   İlk sırada çıkan eklenti bizim aradığımız eklenti. Derhal Yükle diyerek eklentiyi kuruyoruz.

Yeni Eklenti Iyi mi Yüklenir ?

Bu mevzu hakkın da daha çok data sahibi olmak isterseniz WordPress’e Yeni Eklenti Nasıl Eklenir? adlı yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz. WordPress gelişmiş metin editörüne haiz olmak için WordPress’e Gelişmiş Metin Editörü Ekleme adlı yazımı okuyabilirsiniz.


Etiketler : WordPress, WordPress Eski Metin Editörü, WordPress Eski Sürüme Dönme, WordPress Eski Yazı Editörü, WordPress Metin Editörü, WordPress Metin Editörünü Eskiye Döndürme


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir