WordPress En İyi Çoklu Dil Eklentileri

WordPress En İyi Çoklu Dil Eklentileri

WordPress En İyi Çoklu Dil Eklentisi, Çoklu Dil Desteği, WordPress başka dillere çevirme, WordPress çoklu dil kullanımını sağlama, En iyi dil tercüme eklentileri şeklinde mevzu başlıklarını ele alacağım bu içerikte.

WordPress blogunuza çoklu dil desteği ekleyerek blogunuz dünyaya açılımını sağlayabilirsiniz. Bunun için doğru eklentiyi seçmelisiniz.

Bu eklentiler ile site otomatikman çevriliyor sanan dostlar oluyor. Ihmal etmeyin bu eklentiler size içinde ne olduğu çevirmek için bir alt yapı sağlıyor yalnız !

Ben tarafımı belli edeyim Polylang eklentisi bu mevzuda başarı bence. Diğerlerine gore daha kullanışlı ve daha iyi çalıştığını deneyimledim.

WordPress çoklu dil desteği eklentilerini kullanma şeklinde bir düşünceniz var ise aslına bakarsak bunu siteyi ilk açarken yapmakta yarar var. Şundan dolayı Arama motorların da daha öncesinden ki url adresleriniz hata vermeye başlayıp içerik bulunamayacak. Bu da sıralamanızı negatif yönde etkisinde bırakır, haberiniz olsun. Site sıralamanız ile ilgili daha çok informasyon için SEO kategorisini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Tüm url adresleri websiteadi.com/tr/ olacak. İngilizce için websiteadi.com/en/ şeklini alacak. İşte bu yüzden hata alacak Google ya da öteki arama motorundan gelen kullanıcı.

Siteyi açalı oldukca oldu yapmasam mı acaba diye düşünüyorsanız?

Eğer blogunuz evrensel ise kesinlikle yapmalısınız. Hedef kitleniz daha oldukca kendi diliniz ise değiştirmenizi tavsiye etmiyorum.

Çoklu Dil Desteği – Polylang Eklentisi Görünümü

Polylang ile Çoklu Dil Desteği

Bu eklenti ile menülerden kategorilere kadar hepsinde dil değişikliğine kolayca yapabilirsiniz.

Bir çok sitede kullanım bulmuş bir eklenti. 600 binden fazla.

Kullanımı oldukça  rahat.

Ekranda dil adının görünümünü seçebilir bayrak ekleyebilirsiniz.

Parasız sürümü kafi bence fakat premium da kullanmak da elinizde.

Öteki Çoklu Dil Desteği Eklentileri

 –  Translate WordPress with GTranslate

 –  Babble

 –  WP Multilang

 –  Weglot Translate

 –  TranslatePress

 –  Weglot Translate

 –  Multisite Language Switcher

 –  Google Language Translator


Etiketler : Başka Dillere Çevirme, Bloga Dil Ekleme, Çoklu Dil Eklentisi, Dil Çevirme Eklentisi, En iyi Dil Çevirici, Polylang ile Çoklu Dil Desteği, Siteyi Birden Fazla Dile Çevirme, WordPress Çoklu Dil Desteği, WordPress Eklentileri, WordPresste Nasıl Yapılır


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir