WordPress 4.0 Yayınlandı

WordPress 4.0 Yayınlandı

Açık kaynak kodlu dünyanın en oldukça kullanılan içerik yönetim sistemlerinden olan wordpress’in 4.0 sürümü Benny gösterildi.

Dünya üstünde milyonlarca blog yazarı wordpress kullanıyor. Ve bu yeni güncelleme birçok wordpress kullanıcısını yakından ilgilendiriyor. Peki bu sürümle wordpress kullanıcılarını ne şeklinde yenilikler bekliyor.

WordPress belirli aralıklarla güncelleniyor. Popüler blog denetim sistemi güncellemelerle her geçen gün yeni özelliklerle donatılıyor. Bununla beraber bu güncellemeler yardımıyla sistem üstünde bulunan açıklar kapatılıyor, kullananların işini kolaylaştıracak yeni özellikler ekleniyor. Parasız olarak kullanıma sunulan ve devamlı güncellenen WordPress bir başarıya ulaşmış güncelleme daha gerçekleştirmiş oldu Ve bu güncellemenin ismine Benny adını verdi.

WordPress kullanıcılarından şuana kadar meydana getirilen yorumlarda Benny adlı güncellemeyi beğendikleri yönünde.

Benny adlı son güncellemeden sonrasında fotoğraf ve dosyaların yüklendiği kütüphanenin görünümü tekrardan düzenlendi. Daha ilkin wordpress 3.9’da sıralı bir halde çıkan kütüphane artık göze daha hoş bir şekilde yan yana 6 fotoğraf gösterilecek şekilde karşımıza çıkıyor. Bu yeniliğin peşinden kullananların en beğenmiş olduğu özellik ise youtube videolarının kolay bir halde entegre edilebilmesi. WordPress’i kullanarak eklediğiniz yazılara Youtube linki yardımıyla video koyabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Youtube linkini kopyalayıp url’yi panele yapıştırmanız kafi oluyor.

WordPress’in 4.0 sürümü ile yeni yazı yazmak’ta oldukça kolay bir hale getirilmiş. Önceki sürümlerde bildiğiniz suretiyle yazı yazmak için kullanılan metin editörü durağan(durgun) bir halde duruyordu fakat güncellemeden sonrasında sayfayı aşağıya indirdikçe metin editörü de sizi takip ediyor. WordPress’in 4.0 sürümünde meydana getirilen son yenilik ise eklentiler bölümünde bulunmakta.

WordPressinize eklenti eklemek istediğinizde eklentiler sayfasında daha kolay ürün bulmanız ve ekleyebilmeniz için geliştirilmiş bir bölüm sizi karşılayacak.

WordPress’in Benny sürümüne geçmek isteyenlerin yapması ihtiyaç duyulan işlem ise oldukça kolay. Panelinize gelen güncelleme bildirimi kullanarak güncellemenizi yapabileceğiniz şeklinde FTP üstünden de yeni sürümü yükleyip yeni sürümün keyfini çıkarabilirsiniz.


Etiketler : Benny, WordPress, WordPress 4.0 Sürümü, WordPress Güncellendi, WordPress Yeni Sürüm Özellikleri


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir