Seo Friendly images eklentisi

Seo Friendly images eklentisi

Sitemiz için dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan mühim konulardan biride SEO konularıdır. SEO doğrusu Search Engine Optimization Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Bu mevzu hakkında daha çok data almak için SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? adlı yazımı inceleyebilirsiniz.

SEO yaparken resimler bizim için önemlidir. Mevzularımıza fotoğraf seçerken görsel açıdan dikkat etmemizin yanı sıra alt etiketi ve title etiketlerini de eklemeyi unutmamalıyız. Bundan dolayı arama motorları resimleri alt etiketleriyle tanırlar. Alt etiketi olmayan bir resmin ne resmi bulunduğunu kavrayamaz. Alt etiketi koyarak hem seo uyumlu bir site için lüzumlu maddelerden birini tamamlamanın yanında bununla beraber fotoğraf dosyalarından da mühim bir hite haiz oluruz. Yazı içi seo‘da dikkat etmeliyiz bu mevzulara.

Eklenti son aşama rahat bir arayüze haiz.  Eklentinin kurulumunu yapmış olup etkinleştirin yetiyor.

Yeni Eklenti Oluşturmak için WordPress’te Eklenti iyi mi kurulur resimli ve adım adım ifade için alttaki konumu inceleyebilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur ?

Ayarlar son aşama basittir. Sizde benim benzer biçimde bu eklentiyi kullanarak resimlere alt etiketi eklemenin kolay yolunu seçebilirsiniz. Resimlerinizin alt etiketleri ve title etiketleri eklenti yardımıyla oluşturulacak.

Eklentisiz Resimlere Alt ve Title Etiketi Ekleme

Eklenti olmadan alt etiketlerini eklemek isterseniz de resimlerinizi ortam kütüphanesinden fotoğraf eklerken sağ tarafta yer edinen Alt yazı, Alternatif Bölüm, Tarif kısımlarından Alt yazıyı bölümünü doldurmanız isteğe bağlı fakat öteki iki kısmı doldurarak alt etiketine haiz olabilirsiniz.

Seo Friendly İmages Eklentisi ile web sitemizi tamamen seo uyumlu halletmeye bir adım daha yaklaştık. Yüzde yüz seo uyumlu siteye haiz olmanız dileğiyle.


Etiketler : Resimlere SEO Nasıl Yapılır, SEO, Seo Friendly İmages Eklentisi, SEO Resim Nasıl Yapılır, SEO Uyumlu Resim, WordPress, WordPress Eklentileri


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir