Really Simple SSL Eklentisi Kurulumu

Really Simple SSL Eklentisi Kurulumu

URL adresinizin yanında yer edinen “Bu siteye bağlantınız güvenli değil.” uyarısı artık can can sıkan bir hal aldı. Aslen sitenizde güvenli olmayan hiçbir şey olmamasına karşın orada ki ünlem insanoğlunun canını sıkıyor. SSL sertifikasını hostinginize kurduktan sonrasında bu eklenti yardımıyla siteniz de artık “Güvenli” oluyor.

  1. İlk olarak eklentiyi kurmanız gerekmekte. WordPress eklentisi iyi mi kurulur? bilmiyorsanız ilk olarak o makalemi okuyun.
  2. Really Simple SSL Eklentisini kurduktan sonrasında aktifleştirmek ya da etkinleştirmek için Go ahead, activate SSL ! butonu tıklayarak eklentiyi aktifleştiriyoruz.
  3. Admin Paneli >> Ayarlar >> SSL >> Settings adımlarını takip ederek alttaki benzer biçimde ayarlama yapabilirsiniz.

 ! Eklenti eklerken Eklenti Arama kutusuna Really Simple SSL yazmanız kafi.

Eklentinin ayarlarını da yaptıktan sonrasında artık sitenizde http olan tüm uzantıları düzeltmeniz gerekmektedir. Eğer içeriğinizin içinde http olan içerik yoksa Yeşil – Güvenli ibaresi sitenizin yanında artık çıkacaktır.


Etiketler : Bu Siteye Bağlantınız Güvenli, Güvenli Kutusu Yapımı, Really Simple SSL, SSL Eklentisi, SSL Sertifikası, SSL Sertifikası Kurulumu, WordPress, WordPress Eklentileri


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir