Popüler Yazıları Gösterme

Popüler Yazıları Gösterme

WordPress kullananlar için sidebar kısmında popüler yazılarınızı doğrusu en fazlaca hit alan yazılarınızı takipçilerinizle paylaşmanıza yarayan kodları ele alacağız bugün. Popüler yazılarımız aslen sitemizin yorumlar kısmından sonrasında gelen can damarlarından biridir. Ve sitemize en fazlaca yorum alan mevzular demek ki bir sinerjiye haiz ve popüler yazılarımızdır.

Eklenti ile yapabileceğimiz şeklinde sitemiz açısından fazla eklenti kullanmadan da popüler yazılarımızı gösterebiliriz. Bilinmiş olduğu suretiyle fazlaca eklenti , fazlaca sorgu, bir o denli da yavaş site anlamına gelmektedir.

Şimdi sitemizde popüler yazılarımızı göstermek için sidebar kısmımıza eklemek için alttaki kodlarımızı eklememiz gerekiyor.

Temanızın sidebar.php dosyasına girin ve bileşen kodlarının derhal altına ilave edin.

Popüler Yazılarımız

    get_results("SELECT comment_count,ID,post_title FROM $wpdb->posts ORDER BY comment_count DESC LIMIT 0 , 5"); foreach ($result as $post) { setup_postdata($post); $postid = $post->ID; $title = $post->post_title; $commentcount = $post->comment_count; if ($commentcount != 0) { ?>
  • <a href="" title=""> {}

Web sitenizde daha çok popüler mevzu göstermek için kodlarımızın içindeki “$result” değişkeninin içindeki “5″ rakamını arttırın. Aslından beş tane idealdir fakat siz kendinize gore ayarlayabilirsiniz.


Etiketler : Gösterme, Popüler Yazılar, WordPress, WordPress En Çok Okunan Yazılar, WordPress Popüler Konular, WordPress Popüler Yazıları Gösterme, WordPress Popüler Yazıları Sİdebarda Gösterme


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir