PHP Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

PHP Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

PHP Güncellemesi Lüzumlu, PHP Güncellemesi Iyi mi Yapılır? WordPress ana ekranda PHP güncellemesi yapmanız lüzumlu diye uyarı alıyorsanız bu güncellemeyi iyi mi yapacağınıza değineceğim. 

PHP bir programlama dilidir. WordPress PHP alt yapısını kullanmaktadır. WordPress’te de güncellemeleri zamanında yaparak her hangi bir problemden uzak durabilirsiniz. Güncellemelerin mühim bulunduğunu tüm kullanıcılar bilir.

 Dip Not:   PHP Hakkında daha çok bilgiye haiz olmak isterseniz PHP Dersleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

WordPress güncellenmesi ile beraber PHP sürümü güncelleyin uyarısı almaya başladı WordPress kullanıcıları. Aslına bakarsak bu uyarı bir fazlaca açıktan sizi kurtaracaktır. Bu yüzden biran ilkin güncelleyin.

 PHP Sürümünü Niçin Güncellemeliyim ? 

     Site hızınız artacak. 

     Siteniz daha güvenli hale gelecek.

 –    Siteniz daha süratli açılacak.

 PHP Sürümü Iyi mi Güncellenir ? 

 1    İlk olarak sunucunuzun bağlı olduğu firmaya gidin ve cPanelinize giriş yapın. cPanel giriş bilgileriniz hosting firmanız da bulunmaktadır. Bilmiyorsanız bir destek talebi oluşturun ve giriş yapın.

PHP Güncellemesi Yapımı

 2    cPanelden “Select PHP Version”  versiyon kısmına tıklayınız. 

cPanel PHP Güncellemesi

 3    Bu bölümde PHP versiyonumuz 5.6 olarak görünmekte. Bunu yükseltmek için “Set us Current”  kısmına tıklayarak son olarak sürümü seçin.

PHP Verisyonunu Güncelleme

 4    5.6 yazan kısma tıkladığınızda aşağı doğru tüm versiyonlar gözükecektir.

cPnale de PHP Sürümünü Güncelleme

 5    Bu bölümde en altta yer edinen PHP sürümünü seçin ve Set us Current bölümünü tıklayın.  7.4 bugün için en güncel sürüm.


Etiketler : php, php güncelleme, PHP Güncellemesi Gerekli, PHP Güncellemesi Nasıl Yapılır?, PHP Nasıl Güncellenir, PHP Nasıl Güncellenir WordPresste, PHP Son Sürümü, PHP Sürümünü Güncelleme, PHP Versiyonunu Güncelleme, WordPress PHP Güncellemesi Yapımı


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir