Otomatik Öne Çıkarılmış Görsel

Otomatik Öne Çıkarılmış Görsel

Öne çıkarılmış görseller makalelerimizi hem görsel açıdan hem de daha iyi bir tasarım açısından ileri taşıyan özelliklerdendir. Bu özelliklerinden dolayı öne çıkarılmış görseli destekleyen temalar ya da temamıza öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırmamız web sitemiz açısından önemlidir. Eğer temanız öne çıkarılmış görsel desteklemiyorsa wordpress öne çıkarılmış görsel makalemizi okuyarak temanıza öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırabilirsiniz.

Bir süre sonrasında makalenize resimleri ekliyorsunuz. Bu resimlerden öne çıkarılmış görseli seçiyorsunuz. Fakat kimi zaman seçmeyi unutabiliyor ve hangisini seçsem diye kararsız kalabiliyorsunuz. Bugün tanıtacağım eklenti işte sizi bu dertten kurtarıyor. Bu eklenti yardımıyla ilk eklediğiniz fotoğraf otomatikman öne çıkarılmış görseliniz oluyor.

Eklentinin Kullanımı

Eklentinin kullanımı ise bir o denli kolay.

Eklentiyi bulup yüklüyorsunuz. Ya da indirip plugin klasörüne atıyorsunuz.

Etkinleştiriyorsunuz.

Sonrasında makalelerinizi yazıp resimlerinizi ekliyorsunuz.

Evet yapmanız ihtiyaç duyulan başka bir adım yok!

Otomatikman öne çıkarılmış olan görseliniz belirlendi.

Eklentiyi Iyi mi Kurarım?

Eklentiyi burdan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da Eklentiler bölümünden Eklenti Ara kısmını kullanarak arama kutusuna auto-post-thumbnail’ yazarak arayın çıkan sonuçlardan auto-post-thumbnail’ i bulun ve yükleyin. Sonrasında eklentiyi etkinleştirin.

Hepsi bu kadar. Eee WordPress bu her şeyin kolayı var..


Etiketler : Eklenti, Öne Çıkarılmış Görsel, post-thumbnails, WordPress, WordPress Eklenti, WordPress Eklentileri


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir