En İyi 5+ WordPress Teknoloji Temaları

En İyi 5+ WordPress Teknoloji Temaları

WordPress kullanıcılarının en büyük avantajlarından biri binlerce tema arşivine haiz bir içerik yönetim sistemi kullanıyor olmalarıdır. Doğal olarak bu kadar tema arasından en iyi WordPress Temalarını seçmek zor oluyor. Hele ki teknoloji üstüne en iyi WordPress Teknoloji Temasını bulmak daha da zor olmaktadır.

Bu yazımda sizlere En iyi WordPress Teknoloji Temaları neler onları ele alacağım. Ya da haber sitesi / teknoloji sitesi olanların kullanabileceği WordPress temaları sıralayacağım.

Bu temaların en iyi özellikleri ise Hız ve SEO uyumlu (arama motorları için tasarlanmış) olmaları olacaktır.

WordPress Temaları

WordPress temalarını iyiden kötüye şeklinde sıralamıyorum. İncele butonlarına tıklayarak Temaları Ön İzleme yapabilirsiniz. İndir butonlarını kullanarak ise Tema İndirme sayfasına gidebilirsiniz. 

Portus – WordPress Teknoloji Teması

Portus WordPress Teknoloji Teması

İncele İndir

Portus teknoloji teması SEO uyumlu bir tema olmasının yanı sıra mobil uyumlu olarak tasarlanmış. Sayfa hızı olarak oldukça başarı göstermiş bir skora haiz.

Bir tek teknoloji siteleri kullanmıyor bu temayı. Bir oldukca haber sitesinde de bu tema kullanılmakta.

Numinous – WordPress Teknoloji Teması

Numinos WordPress Teknoloji Teması

İncele İndir

WordPress ücretsiz bir şekilde sunulan bu tema, teknoloji sitelerinin bazılarında kullanılmakta. Ücretsiz bir şekilde sunulmasına karşın başarı göstermiş bir iş çıkarıyor.

Hız, Mobil uyumluluk, SEO’ya uygun kodlama öne çıkan özellikleri.

Interactive – WordPress Teknoloji Teması

Interactive – WordPress Teknoloji Teması

İncele İndir

Görsel olarak manşet alanında büyük öne çıkan görsel resimlerine yer verilmiş olsa da, hız mevzusunda sizi üzmeyen bir tema.

Kategorileri de ikonlar ile harmanlayarak şık bir tasarım ortaya çıkarmış.

Mobil görünüm olarak da oldukça başarı göstermiş.

Metro Magazine – WordPress Teknoloji Teması

Metro WP Teması

İncele İndir

Daha oldukca magazin teması adı altında sunulsa da Teknoloji siteleri içinde kullanımı oldukça yaygın.

Bu tema da breadcrumb ile kategorilere kolayca ulaşım, hususi reklam ayarları ile reklamları kolayca yönetebilirsiniz. Hususi CSS ekleyebilirsiniz. 

NewsPaper – WordPress Teknoloji Teması

NewsPaper Teknoloji Teması WP Teması

İncele İndir

En iyi teknoloji temaları içinde NewsPaper teması da içeriyor. WordPress temalarının çokluğundan bahsetmiştim. Teknoloji temaları içinde kararsız kalanların tercih edebileceği en iyi wordpress temalarından biri.

NewsOnline – WordPress Teknoloji Teması

NewsOnline WordPress Teknoloji Teması

İncele İndir

Yeni temalar tasarlanırken ve kodlanırken birinci aşama de dikkat edilen şey SEO uyumluluğu. Nedenine gelirsek siteniz ne kadar içerik olarak iyi olursa olsun eğer SEO uyumluluğunuz yok ise başarı şansınız bir fazlaca düşük. 

Arama motorlarında ne kadar üst sıralar da olursanız o denli ziyaretçi sayınız artacak ve siteniz ön planda olacaktır.

Üst sırada çıkmanın ilk yolu ise de SEO‘dur. Bu temalarda seo bakımından iyi kodlanmış temalardır.

 Dip Not:   Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için SEO kategorisini ziyaret ederek düşünce sahibi olabilirsiniz. 

Magnus – WordPress Teknoloji Teması

Magnus WordPress Teknoloji Teması

İncele İndir

Manşet alanı öteki temalara nazaran değişik ve güzel düşünülmüş bir tema. Bu temada hem sadelik hem de hız ön planda tutulmuş.

WordPress Tema Yükleme

WordPress temaları yüklerken sorun çekenler için hazırlanmış resimli ifadea haiz WordPress Tema Yükleme rehberini kullanarak süratli ve kolayca indirdiğiniz temaları kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Tema Nasıl Yüklenir ?

Google’da Üst Sıralarda Yer almak için hazırlanmış rehberi okuyarak, yazdığınız yazıları ve sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz. Dört seriden oluşan bu makaleyi okumak için 

Google’da En Üst Sıralarda Çıkmak adlı yazıdan başlayabilirsiniz.

WordPress içerik yönetim sistemi tema mevzusunda oldukca zengindir. Eğer WordPress alt yapısına haiz bir blog açmak istiyorsanız en kolay ve süratli bir halde Blog Açma Rehberi yazılarımı okuyarak blogunuzu kısa sürede oluşturabilirsiniz.


Etiketler : 2019 WordPress Temaları, 2020 WordPress Temaları, Blog Tema Yükleme, En iyi Teknoloji Temaları, En İyi WordPress Temaları, WordPress, WordPress En İyi Temalar, WordPress Tema, WordPress Tema Yükleme, WordPress Temaları


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir