En İyi 10 WordPress Eklentisi

En İyi 10 WordPress Eklentisi

WordPress, birçok web master arkadaşın kullandığı ve her geçen gün birazcık daha popülerliğini arttıran  GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel gösterim ve içerik yönetim sistemidir.

WordPress‘in öteki içerik yönetim sistemlerinden biri ve en öne çıkan özelliği ise sağlamış olduğu sayısız eklentidir. Bu sayısız WordPress eklentileri yardımıyla WordPress‘i istediğiniz şekle sokabilirsiniz. WordPress‘i foruma, e-ticaret sitesine, toplumsal ağa hatta birçok sisteme dönüştürebilirsiniz.

En iyi olarak sıralayacağımız listede WordPress sitenizi hızlandırmak, WordPress‘in işlevselliğini arttırmak, daha fazlaca ziyaretçi çekmek ve WordPress’den elde edebileceğiniz en üst verimi sağlayabilmeniz için en iyi WordPress eklentilerini paylaşacağım.

(Eklenti isimlerine tıklayarak WordPress eklenti sayfasına ulaşabilirsiniz.)

WP Super Cache

WP Super Cache eklentisi, öteki cache eklentileri ile benzer özelliklere haizdir. WP Super Cache eklentisi ile kolay bir halde wordpress sitenizin performansını fazlalaştırabilirsiniz.

Secure WP

Adından da anlaşılacağı üstüne güvenlik üstüne bir eklentidir. Secure WP ekentisi, WebSite Defender tarafınca hazırlanmıştır. Bu eklenti yardımıyla sitenizi güvenlik açıklarına karşı haberdar olmuş olursunuz ve kontrol edebilirsiniz. Ek olarak yalnız birkaç adımda daha da kuvvetli hale getirebilirsiniz.

WP DB-Backup

En korkutuğunuz şeylerden biri de sitenizdeki tüm içeriğin gitmesidir. WP DB-Backup eklentisi, sitenizin yedeğini almak için geliştirilmiştir güzel ve kullanışlı bir eklentidir. Bu eklenti yardımıyla zamanlanmış yedekleme yapabilir ve yedeklemeyi düşünmek zorunda kalmazsınız. Ihtimaller içinde durumlarda veri kaybı yaşamak istiyorsanız bu eklentiyi şiddetle tavsiye ederim.

All-In-One SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) eklentisi. All-In-One SEO eklentisi sanırım hepimizin de kullandığı en popüler WordPress eklentilerin başını çekiyor. Bu eklenti yardımıyla kolay bir halde arama motoru optimizasyonu (SEO) yapabilmenizi mümkün kılıyor. Bir kaç tıkla seo yu hallediyorsunuz.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi, sitenize içerik girdiğiniz vakit bunu otomatikman Google’a göndermeniz için site haritası meydana getirmeye yarayan kullanışlı bir eklentidir. Eğer sitenizin doğru ve süratli bir halde indekslenmesini istiyorsanız bu eklenti WordPress için temel araçlardan ve kullanılması ihtiyaç duyulan eklentilerdendir.

SEO Friendly Images

Gene seo üstüne bir ekleni. SEO Friendly Images eklentisi, sitenizde kullanacağınız görsellere ALT ve TITLE meta etiketleri ilave ederek arama motorlarının görsel bölümlerinde üst sıralara çıkma imkanı verir. Esasen bildiğiniz suretiyle birçok arama motoru görsel arama seçeneği de sunduğundan bunu değerlendirmek fazlaca mühim.

Yet Another Related Post Plugin

Yet Another Related Post Plugin eklentisi, web sitenizde bir mevzu yayınladığınız vakit sitenizdeki o mevzuyla ilgili öteki yazıları gösteren baya kullanışlı bir eklentidir.

WP Touch

Her geçen gün mobilden nete ulaşım daha da artmaktadır. Bunu dikkate alan internet sayfaları mobile uyumlu hale getirmektedir temalarını. WP Touch eklentisi sitenizin mobil sürümünü oluşturur. Bu sayede cep telefonu, tablet bilgisayar şeklinde mobil aygıt kullanan kullanıcılarınız sitenizde kolayca gezinebilir.

WP PageNavi

WP PageNavi eklentisi WordPress için mühim ve eğer olmazsa olmaz eklentilerden biridir. Bu eklenti yardımıyla sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde numaralandırabilirsiniz.

NextGen Gallery

NextGen Gallery eklentisi siteniz için fotoğraf galerisi meydana getirmeye yarayan mühim bir eklentidir. Bu eklenti yardımıyla birçok resmi kolay bir halde tek bir sayfada toplayabilirsiniz.

Ek olarak bu NextGen Gallery eklentisi için değişik eklentiler indirerek eklentinin fonksiyonelliğini daha da geliştirebilme imkanınız vardır.


Etiketler : All-In-One SEO, Google XML, SEO Friendly Images, WordPress, WordPress Eklenti, WordPress Eklentileri, WP DB-Backup, WP Touch, Yet Another Related Post Plugin


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir