Disqus Son Yorumları Gösterme

Disqus Son Yorumları Gösterme

Disqus yorum sistemini kullananlar için son yorumları sidebarda gösterip sitenizedeki yorumları ziyaretçilerinize gösterip bir nevi onlarında yorum yapmasınıda özendirebilirsiniz. Eğer disqus yorum sistemini kullanmıyorsanız bu kodları eklemeniz bir işe yaramayacaktır. Sitemizin arama kısmını kullanarak son yorumlar kısmı diye aratıp o makalemizde yazanları uygularsanız son yorumlar kısımı oluşturabilirsiniz. Eğer disqus yorum sistemini eklemek istersenizde burdan iyi mi disqus yorum sistemini kullanabileceğinizi sitenize iyi mi ekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sitenizde disqus sistemi var ise aşağıdaki kodları eklediğinizde son yorumlarınız gözükecektir.

Disqus Yorum Penceresi Ekleme WordPress

WordPress panelinizden Görünüm – Bileşenler kısmına geliniz. Metin kutusunu ya da WordPress yeni sürümünü kullanıyorsanız Hususi HTML kutusunu alıp Sidebar bölümünde gözükecek Gadgetlerin arasaına gözükmesini istediğiniz yere bırakalım ve içine aşağıda verdiğim kodları yapıştırın.

WordPress Admin Paneli

 1   WordPress admin panelimizi açalım ve Görünüm sekmesinin üstüne gelin. 

 2   Oluşturulan pencere de Bileşenler seçeneğine tıklayın ve Bileşenler paneli açılsın.

 3   Bileşenler penceresinde sol tarafta Gadget’ler yer almıştır. Kod ekleyeceğimiz için Metin yazanı ya da son sürümde çıkan Hususi HTML yazını kullanacağız. Eğer sizde  Hususi HTML yoksa Metin yazanı kullanın. Fakat var ise önceliğinizi Hususi HTML yazandan yana kullanın. 

 4   Hususi HTML yazan Gadgeti tutup öteki bileşenlerin arasına gözükmesini istediğiniz bir yere koyun. İçine alttaki kodları yerleştireceğiz.

Son Yorumlar

Kodları ilave ettikten sonra kaydedin. Hepsi bu kadar. Özelleştirmek isterseniz alttaki açıklamalara bakılırsa Yorum Pencerenizi özelleştirebilirisiniz.

Disqus Yorum Penceresini Özelleştirme

excerpt_length=120 > Gösterilecek yorumlardaki, yorum karakter uzunluğu burdan belirliyoruz. 120 yazan kısmını değiştirmeniz gerekiyor.
num_items=4 > Kaç tane son yorumu göstermek istiyorsanız, 4 kısmında değişim yapmanız gerek. Eğer 4 yorum göstermek istiyorsanız herhangibir değişikliğe gerek yok.
hide_avatars=0 > Yorum yapanların avatarlarının göstermek istiyorsanız bu kısım 0 olarak kalsın. Eğer göstermek istemiyorsanız 1 yazın. 0 Göster,  1 Gösterme anlamındadır.
avatar_size=30 > Eğer hide_avatars kısmını 1 olarak belirlediyseniz bu bölümde birşey yapmanıza gerek yok bu sebeple yorum meydana getiren kişilerin avarları gösterilmeyecek esasen. Ve avatar boyutuna ihtiyacınız olmayacak. Eğer avatar gösterilsin dediyseniz bu kısımdan da avatarın boyutunu ayarlamalısınız. Sitenize bakılırsa makul boyutu seçerek sitenize gönderilen son yorumlardaki avatarların boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Kodda http://zekicannet.disqus.com kısmında zekicannet yazan yere kendi disqus adresinizi yazınız.

Blogger’da Disqus Son Yorumları Gösterme

Blogger‘da yeni gadget ekle kısmına kodları yerleştirdikten sonrasında son yorumlarınız gözükecektir. Daha detaylı ifade için Bloggerda Disqus Son Yorumları Gösterme adlı yazımı okuyabilirsin.


Etiketler : Bloggerda Disqus Son Yorumları Gösterme, Disqus Son Yorumlar, Disqus Son Yorumlar Ekleme, Disqus Son Yorumları Sidebarda Gösterme, Son Yorumlar Kısmı, WordPress, WordPress disqus yorumları gösterme, WordPresste Disqus Yorumları Gösterme


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir