Blog Açmak – Neden Blog Açmalıyım ? – Blog Açma Rehberi 1

Blog Açmak – Neden Blog Açmalıyım ? – Blog Açma Rehberi 1

Blog günümüz dünyasında bilgiyi paylaşabileceğiniz en büyük araçtır. Web dünyasında yer edinip kendi bilgilerinizi paylaşarak işinizi büyütebileceğini şeklinde bundan kazanç da sağlayabilirsiniz. Peki ben niçin blog açmalıyım? Blog açmamın bana ne şeklinde yararları olacak ? Blog açmak isterim fakat en küçük bir fikrim bile yok. Blog açmaya nereden başlamalıyım ? Blog açarken kodlama bilgisine haiz olmalı mıyım ? Blog kurma işine nereden başlamalıyım ? şeklinde kafanız da bir dünya sual bulunduğunu biliyorum. Bu rehberi de bu düşüncelere haiz blog yaşamına atılmak isteyenler için hazırlıyorum. Bu rehber ile a’dan z’ye blog açmak ile ilgili her şeyi en küçük ayrıntısına kadar sizinle paylaşacağım. Rehberi bir iki üç vb. şekilde sıralayacağım. Sıfırdan başlayacağımdan dolayı sizin bildiğiniz bölümler olabilir. Bu bölümleri atlayarak okumaya devam edebilirsiniz. Ön yargılarınızdan kurtulun ve ilk olarak bilmeniz gerekenlere bakın.

Blog Açarak Para Kazanmak

Evet blog açarak para kazanabilirsiniz. Fakat bugün açıp yarın kazanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ilkin bu rehberi iyice okuyun. Benim ilk blog maceram 2004 senesinde başlamıştı. O günden bu güne bir oldukça tecrübe etme yanılmanın sonucunda bir oldukça deneyim edindim. Bu rehberde tüm deneyimlerimi paylaşıyorum. O yüzden yanılma payınız sıfır denecek kadar azca olacak.

Blog Açmak ile İlgili İlk Bilmeniz Gerekenler

 • Blog açmak için kodlama bilgisine haiz olmanıza gerek yok!

 •  

  Her hangi bir mevzuda uzman olmanıza gerek yok!

   

 • Tek bir yazı yazarak dahi para kazanan bloglar bulunmakta.

   

 • Her hangi bir harcaması yok.  Cebinizden tek kuruş çıkmadan yazmaya başlayabilirsiniz.

   

 • Boş zamanlarınız da birkaç kelime yazarak da bu işten hem kazanç sağlayıp hem de keyif alabilirsiniz.

   

 • Bir tek blog yazarak geçiminizi sağlamak istiyorsanız bu birazcık süre alacaktır.

   

 • Her işte olduğu şeklinde bu işte de sabır oldukça önemlidir. (Şuana kadar açıp kapattığım bloglarımın sayısını merak ediyorsanız Hakkımda bölümünü okumanızı tavsiye ederim.)

   

 • Her telden yazabilirsiniz. Her hangi bir sınır ve kısıt yok. Fakat bir mevzu ya da birkaç mevzu odaklı bloglar daha acele hak etmiş olduğu yere gelirler. (Ben her telden yazıyorum, ağırlık olarak web dünyası)

Blog Açma Rehberi Kimler İçin ?

Hepimiz için. Sıfır bilginiz bulunduğunu varsayarak rehberi oluşturdum. Merak edilenleri yorum kısmından sorabilirsiniz. Yanıt verme garantili 🙂

Bölümleri sidebar kısmında yana konuların başlangıcında sıralayacağım. Bu sayede rehberin içindekiler kısmı oluşmuş olacak. Daha acele aradığınız bilgiye ulaşabileceksiniz.

Blog Açma Rehberini  Okuduktan Sonraki Kazançlarınız ?

 • Bu rehberi spesifik olarak Yiyecek Tarifleri Blogu Iyi mi Açılır ?, Seyahat Rehberi Blogu Iyi mi Açılır ?, Kişisel Blog Iyi mi Açılır ?, Makyaj Blogu Iyi mi Açılır?, Piyasalar Blogu Iyi mi Açılır ? şeklinde  kategori kategori ayırmayacağım. Rehber genel olarak hazırlandı. Mantık aynı olacak. Sizin kafanız da ne var ise (yeri vardığında düşünce de vereceğim) ona bakılırsa kapsayıcı bir blog açacağız.

   

 • Kolaylıkla web dünyasına giriş yapmış olacaksınız.

   

 • Blogunuzdan para kazanmaya başlayacaksınız.

   

 • Eğer evvel bir blog açtıysanız rehber yardımıyla ziyaretçi sayılarınızı arttıracaksınız.

   

 • Ustalaşmış bir blog sahibi olacaksınız.


Etiketler : Blog, Blog Açarak Para Kazanmak, Blog Açma Rehberi, Blog Açma Siteleri, Blog Açmak, Blog Kurma, Blog Nasıl Açılır, Blog Nasıl Yazılır, Blogger Blog Nasıl Açılır?, Neden Blog Açmalıyım, WordPress Blog Nasıl Açılır?


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir