18-Ücretsiz Resimler

Ziyaretçilerinizi göze hoş gelen içeriğinizi destekleyen parasız resimler ile karşılamanız, onların sitenizde daha oldukça vakit geçirmelerine yarar elde edecektir.

Telifsiz Görseller

Bildiğiniz suretiyle telif denilen bir mevzu var. İnternetten bulduğunuz herhangi bir fotoğraf, ilk başlarda mesele olmasa bile günün birinde başınıza büyük bir mesele açabilir.

Bu sorundan kurtulmak için, ya benim yaptığım benzer biçimde resimleri kendiniz çekeceksiniz. Ya da parasız platformlar ile gösterilen parasız resimler kullanacaksınız.

Iyi mi Ulaşırım ?

Sizlere WordPress kurulumu ile ilgili görselleri kendi bilgisayar ekranımdan kaydediyorum. Fakat her mevzuda fotoğraf çekmem de mümkün değil. Sunucuyla ilgili bir içerik yayınlayacaksam ve bir harddisk – bilgisayar görseli lazım ise bu tarz şeyleri telif problemi olmayan bir yerlerden bulmam gerekebiliyor.

Aşağıya bir kaç tane internet sayfası paylaşıyorum. Bu kaynakları kullanarak istediğiniz görseli değişik boyutlarda indirip kullanabilirsiniz.

https://pixabay.com/tr/

https://www.pexels.com/tr-tr/

https://unsplash.com/images/stock

https://stocksnap.io/

https://www.canva.com/photos/free/

Görseller ve Adsense İlişkisi

Bildiğiniz suretiyle SEO mevzusunda, arama motorları web sitelerinin emsalsiz olmasına ( kopya içerik olmamasına ) ehemmiyet veren algoritmalara haiz. Buna görseller de dahil. Hatta web siteniz üstünden adsense reklamları aracılığı ile bir gelir kazanmayı düşünüyorsanız, bu telif ve kopya mevzusuna kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu yüzden mümkün olmasıyla birlikte orjinal görseller kullanmalısınız. Arada kimi zaman telifsiz bir kaç fotoğraf kullanmak gerekebiliyor fakat fazla abartmamak en iyisi diye düşünüyorum.

Ben şu an bulunduğunuz nedirbakalim.com sitesi için adsense onayı aldığımda içerik olarak yalnız 11 tane yazı bulunuyordu. 50+ içerik oluşturup Adsense onayı alamayan insanlarla oldukça kez karşılaştım.

Bu ve bunun benzer biçimde bir oldukça problemi en başından çözmek için, ilk olarak kullanılan görsellerin ve sonrasında oluşturulan içeriklerin emsalsiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir