13-WordPress Tema Demo İmport

Bundan önceki yazımızda WordPress temamızı seçmiş ve kurulumunu gerçekleştirmiştik. Şimdi beraber seçmiş olduğumuz temaya demo import ile yeni bir görünüm kazandıralım.

Hatırlatmakta yarar var. Bazı parasız temalar hazır siteler doğrusu demolar sunuyorken, bazı temalarda bu özellik mevcut değil. Temanızı seçmeden ilkin özelliklerine bakmakta yarar var.

Kullanacağımız tema içinde hazır demo seçeneği ile gelen parasız Astra teması.

wordpress tema astra demo import

Admin panelimize giriş sağladık ve menüden Görünüm > Temalar > Yeni Ekle dedik. Buradan temamızı seçtik, kur dedik. Bir süre bekledikten sonrasında, kur tuşuna bastığımız yerde bu kere etkinleştir yazdığını göreceğiz. Etkinleştir diyoruz ve bekliyoruz.

wordpress tema astra demo import

Etkinleştir dedikten bir süre sonrasında, bizi temalar menüsüne geri atıyor ve yüklemiş olduğumuz temayı görüyoruz. Öteki tarafındaki temalar, ilk WordPress kurulumunda otomatikman gelen parasız temalardır. Isterseniz yedek tema olarak, bir tanesini seçip düzenleyebilir yada üstünde tecrübe etme emekleri yapabilirsiniz.

Yüklemiş olduğumuz temanın üstüne mouse ile geldiğimizde Tema Bilgileri yazısı çıkıyor ve oraya tıklıyoruz.

wordpress tema astra demo import

Karşımıza çıkan ekrandan Astra Seçenekleri ‘ni tıklıyoruz.

wordpress tema astra demo import

Bir sonraki sayfadan İçe Aktarıcı Eklentiyi Kur yazan yeri seçiyoruz.

wordpress tema astra demo import

Kısa süre içinde bu şekilde bir ekrana yönlendirecek. Astra teması sürükle bırak şeklinde kolaylıklar sunan sayfa yapıcıları kullanıyor. Bunlardan bir tanesini seçiyoruz. Ben Elemantor ile devam etmek isterim zira bir tek bu tema için değil, bir çok temanın desteklediği bir sayfa oluşturucudur Elemantor.

wordpress tema astra demo import

Bizi hazır taslakların olduğu bir yere yönlendirmiş oldu böylelikle. Buradan arzu ettiğiniz demoyu inceleyebilir ve amacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

wordpress tema astra demo import

Ben Outdoor Adventure ile devam etmek isterim. Bu demoyu seçtiğimde çıkan sayfada Import Complete Site yazan kısma tıklıyoruz ve demoyu import ediyoruz. Isterseniz bir tek Anasayfayı yükleyebilirsiniz. Böylelikle öteki kontakt, hakkında, projeler benzer biçimde sayfalar import edilmeyecektir. Bunun için de Import ” Home ” Template yazanı seçebilirsiniz.

wordpress tema astra demo import

Mini bir anket yapmışlar. İstediğinizi seçebilirsiniz pek bir şey değişmeyecektir. Next ile devam ediyoruz. Bir sonraki sayfadan skip ile geçebilir yada doldurabilirsiniz tercihinize kalmış.

Bu sırada ilk olarak seçmiş olduğumuz sayfa oluşturucu Elemantor eklentisini ve devamında site içeriğini yükleyecektir.

wordpress tema astra demo import

Yükleme bittikten sonrasında View Site ile kurmuş olduğumuz demoyu inceleyebilirsiniz.

wordpress tema astra demo import

Sorunsuz bir halde demo importu gerçekleştirdik. Başta da söylediğim benzer biçimde. Bazı temalarda demo seçeneği yok, bazıları ücretli, bazıları ise Astra benzer biçimde parasız. Siteyi baştan sonrasında düzenlemek yerine, bir tıkla yüklenebilen demolar yardımıyla süratli bir halde web sitenizde istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda kaldığımız yerden devam edeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir